Stadspas biedt toegang tot kunst en cultuur
De gemeente biedt inwoners met een minimum inkomen vanaf februari 2012 ook dit jaar weer de Stadspas aan.
Ondanks de (landelijke) bezuinigingen op kunst en cultuur, hecht het college er waarde aan deze groep te laten blijven profiteren van deze voorziening.
Maïta van der Mark, wethouder Armoedebeleid: ‘ De Stadspas kan voorkomen dat mensen in een sociaal isolement terechtkomen. De pas geeft jong en oud de kans op een betaalbare manier door kunst en cultuur hun horizon te verbreden’.
De Stadspas geeft korting op sport, cultuur- en recreatie activiteiten en is voor mensen met een minimum inkomen en ouderen. In de praktijk blijkt dat circa 4300 inwoners een Stadspas aanvragen. Dit is circa 85% van het totaal aan Diemenaren die recht hebben op de pas, waaronder ook inwonende kinderen van drie tot 18 jaar. Veel mensen die een inburgeringcursus volgen ontvangen eveneens een Stadspas.
Bewoners die een Stadspas willen ontvangen, kunnen op de website, www.stadspas.nl kijken of zij in aanmerking komen voor een pas. Daarna kan de pas worden aangevraagd bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente Diemen, bereikbaar via telefoon (020) 31 44 888).
