Diemens project voor Europese Week van de Lokale Democratie
Vanuit Diemen is een project gestart om langdurig herstellende kinderen een adviesrol te geven naar burgemeesters in Europa.
Het project van de Macadam MixTalent WebWorkshop, die webonderwijs verzorgt voor kinderen die naar ziekenhuisscholen gaan of om medische redenen thuis moeten herstellen, vindt plaats in het kader van de Europese Week van de Lokale Democratie. Het betrekken van deze kinderen is van belang, omdat juist zij de impact voelen van kinder- en mensenrechten die niet vanzelfsprekend zijn. Dat is juist het thema van de Europese Week van de Lokale Democratie. Om bruggen te bouwen tussen deze leerlingen en de gemeenten waar zij wonen, hebben kinderen en jongeren uit verschillende landen zich opgegeven om op dit onderwerp adviseur te worden van burgemeesters in Europa. Leerlingen maken tekeningen voor de burgemeester van hun gemeente met het onderwerp “samen leren, samen spelen” of ze schrijven een opstel om aan te geven wat er veranderd kan worden om kinder- en mensenrechten lokaal beter te waarborgen.
Bijeenkomst
Op 10 oktober tijdens een bijeenkomst van VNG en Amnesty International over mensenrechten lanceerde de burgemeester van Diemen, mevrouw Amy Koopmanschap, het initiatief en bood het aan aan de voorzitter van het Congres van Lokale en Regionale Overheden van de Raad van Europa, dhr. Keith Whitmore. Tientallen leraren in landen in heel Europa en daarbuiten zullen het initiatief verspreiden onder hun leerlingen. In 2012 wordt tijdens een conferentie van Macadam een presentatie gegeven van de uiteindelijk ontvangen tekeningen en adviezen.
Voor meer informatie Macadam MixTalent WebWorkshop
