b&w besluitenlijst 22 oktober 2024

Datum 22-10-2024
Tijd 10:00 - 14:00
Locatie B&W kamer
Voorzitter de heer E. Boog

1. Vaststellen van de agenda

Besluit:
Het college stelt de agenda vast.

2. Besluitenlijst B&W

Besluit:
Het college stelt de besluitenlijst gewijzigd vast.

3. Regionale zaken en Actualiteiten

Besluit:
Wethouder Everhardt was bij de opening van het eerste inloophuis dat een hulpcentrum is voor slachtoffers van seksueel geweld. Dit inloophuis staat in de Elisabeth Wolffstraat in Amsterdam-West. Het is het eerste in Nederland waar deskundigen uit verschillende disciplines onder één dak samenwerken. In het huis zijn verpleegkundigen en psychologen aanwezig, en er zit een speciaal team van de politie. Inwoners van Amsterdam en de gemeenten Aalsmeer, Amstelveen, Diemen, Ouder-Amstel en Uithoorn die een ongewenste seksuele ervaring hebben meegemaakt, kunnen zonder afspraak langskomen voor psychische, medische en juridische hulp. Het is een gemeenschappelijke inzet geweest van Amsterdam, Diemen en de overige Amstelland-gemeenten.

Wethouder Everhardt was namens onze gemeente vorige week in Akersloot bij de interactieve sessie met de nationale ombudsman, kinderombudsman en de ombudsman en de kinderombudsman van de Metropool Amsterdam.

Wethouder Klaasse heeft het Regionaal Onderwijsplan ondertekend.

Burgemeester was naar de installatie van Peter Holla, de nieuwe politiechef van de eenheid Amsterdam.

4. Bestuurlijke termijnagenda

Besluit:
Het college neemt kennis van de actuele versie van de Bestuurlijke termijnagenda.

5. Toezegging aan de raad en voortgang moties

Besluit:
Het college neemt kennis van de lijst.

6. Evaluatie stap 0 – Uitwerking stap 1 Participatieplan Diemen GasVrij

Op 9 januari 2024 Is het Participatieplan Diemen GasVrij vastgesteld. In de Evaluatie stap 0 van het Participatieplan Diemen GasVrij hebben we in kaart gebracht welke participatieruimte de verschillende groepen belanghebbenden in Diemen willen hebben. Wat is hun kennis en hoe staan zij tegenover de warmtetransitie? De inwoners staan overwegend positief of neutraal tegenover de warmtetransitie. Zij hebben wel veel vragen en behoefte aan meer informatie. Een klein deel van de inwoners staat negatief tegenover de warmtetransitie.

In aansluiting op deze evaluatie heeft het college de uitwerking van stap 1 vastgesteld. Hierin beschrijven we een aantal activiteiten waarmee inwoners, bedrijven en instellingen kunnen participeren bij de ontwikkeling van het warmteprogramma en de start van de uitvoeringsplannen om te komen tot gasloze wijken. We informeren alle inwoners van Diemen over verschillende onderwerpen met een warmtekrant. We peilen de mening over de uitgangspunten via onze nieuwsbrief. Voor de belangrijke belanghebbende partijen organiseren we werksessies.

Het college heeft kennis genomen van de Evaluatie stap 0 en ingestemd met de Uitwerking stap 1 en informeert de raad hierover.

Besluit:
Het college besluit conform advies:

  1. Kennisnemen van Evaluatie stap 0 Participatieplan Diemen GasVrij
  2. Instemmen met Uitwerking stap 1 Participatieplan Diemen GasVrij;
  3. Informeren van de raad middels opgestelde Informatie van het College.

7. Gevolgen algemene uitkering Septembercirculaire 2024

De publicatie van de Septembercirculaire 2024 door de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelatie (BZK) op 17 september 2024, is aanleiding om de Algemene Uitkering voor Diemen te actualiseren. De Septembercirculaire geeft een eerste vertaling van de nieuwe kabinetsplannen.
De Septembercirculaire heeft op alle jaren een positief financieel effect. In 2024 is het effect € 0,3 miljoen. In 2025 en 2026 is het effect rond de € 1,5 miljoen. Vanaf 2027 stabiliseert het positieve effect zich dit tot circa € 0,3 miljoen.
Na verwerking van de Septembercirculaire verbetert het structurele meerjarenperspectief. De eerste jaren wordt het tekort kleiner maar blijft negatief. Vanaf 2027 loopt het tekort op.
Via bijgevoegde informatiememo wordt de raad geïnformeerd.


Besluit:
Het college besluit conform advies: 

  1. Kennis nemen van de ontwikkelingen van de algemene uitkering 2024 - 2028;
  2. De raad informeren over de effecten van de Septembercirculaire 2024 met bijgevoegde informatie van het college;
  3. De effecten voor de algemene uitkering 2024 verwerken in de 4e kwartaalbrief 2024;

De effecten voor de algemene uitkering 2025 verwerken in de 1e kwartaalbrief 2025.

8. Periodieke herijking aandelen De Meerlanden N.V. 2023

In september 2021 is de raad geïnformeerd over de wijziging van de kapitaalstructuur van De Meerlanden NV. Op 24 december 2021 is in de aandeelhoudersvergadering van De Meerlanden N.V. de aanpassing van de kapitaalstructuur daadwerkelijk vastgesteld. Door de aanpassing is het eenvoudiger om in de toekomst nieuwe aandeelhouders toe te laten treden en bovendien wordt de aandelenstructuur logischer en zijn eenvoudiger aanpassingen door te voeren. Daarmee kan De Meerlanden N.V. daadkrachtiger optreden bij eventuele uitbreidingen. Het aantal aandelen is gerelateerd aan het aantal aansluitingen (adressen) waarvoor De Meerlanden afval ophaalt. Dit aantal wordt jaarlijks geactualiseerd. Middels dit besluit wordt de aandelenverdeling 2023 bekrachtigd en kan het administratief verwerkt worden.


Besluit:
Het college besluit conform advies en voegt het woord '4e' toe in beslispunt 2: 

  1. Instemmen met de periodieke herijking van de aandelen van De Meerlanden N.V. (het aantal aandelen voor de gemeente Diemen uitbreiden met 436, het totaal aantal aandelen bedraagt dan 16.669 aandelen);
  2. De financiële gevolgen van de periodiek herijking verwerken we in de balans van de jaarstukken 2024 (uitbreiding aandelenkapitaal € 98.623,55). In de 4e kwartaalbrief vragen we de raad hiermee in te stemmen;
  3. De dividenduitkering over 2023 is nihil, in de 4e kwartaalbrief de opbrengst dividend met € 84.000 verlagen.

9. Tweede Voortgangsrapportage 2024 Duo+ (inclusief begrotingswijziging)

De Tweede Voortgangsrapportage 2024 van Duo+ richt zich op de ontwikkelingen die zich over de eerste zeven maanden van 2024 hebben voorgedaan. Sommige ontwikkelingen hebben financiële gevolgen voor de begroting van Duo+. Deze ontwikkelingen zijn opgenomen in de tweede wijziging van de begroting 2024. In deze wijziging wordt ook de bijdrage van de DUO-gemeenten bijgesteld. De financiële gevolgen passen binnen het beschikbare budget.
Diemen neemt bij Duo+ alleen bedrijfsvoeringstaken af. Deze voortgangsrapportage bevat op het gebied van bedrijfsvoering weinig afwijkingen.
 

Besluit:
Het college besluit conform advies: 

  1. De Tweede Voortgangsrapportage 2024 van Duo+ (inclusief begrotingswijziging) vast te stellen;
  2. De Tweede Voortgangsrapportage 2024 van Duo+ (inclusief begrotingswijziging) ter zienswijze door te sturen naar de gemeenteraad;
  3. De raad adviseren geen zienswijze in te dienen.
     

10. Definitief ontwerp groot onderhoud Oud Diemen

De buurt Oud Diemen is toe aan groot onderhoud. Een belangrijke aanleiding is het feit dat de Ouddiemerlaan onderdeel is van de fietshoofdstructuur, maar niet meer voldoet aan de moderne eisen op het gebied van verkeersveiligheid. Bewoners hebben in de afgelopen periode kunnen reageren op het voorlopig ontwerp. De reacties van de bewoners zijn daarna gebruikt bij het bijwerken van de uitgangspunten en het opstellen van het definitief ontwerp.

Het definitief ontwerp is nu klaar. Ook is een reactieverslag opgesteld met de reacties op het voorlopig ontwerp. In het ontwerp blijft het historische karakter van Oud Diemen behouden. We versmallen de rijbaan op de Ouddiemerlaan, waardoor ruimte ontstaat voor een breed trottoir aan één zijde van de weg en meer groen. Er komen vier plateaus/drempels in de Ouddiemerlaan. In de doodlopende woonstraten is gekozen voor een gedeelde ruimte voor alle verkeersdeelnemers, met aan de randen ruimte voor fleurig groen. Drie van de vijf populieren kunnen toch blijven staan. De andere twee moeten we wel kappen, omdat deze te dicht op de riolering staan. We planten hier zes nieuwe bomen voor terug. Ook op andere plekken in het gebied komen veel extra bomen.

De start van de uitvoering van de werkzaamheden is voorzien voor het tweede kwartaal van 2025.
 

Besluit:
Het college besluit conform advies: 
    1. Kennisnemen van het reactieverslag bij het voorlopig ontwerp groot onderhoud Oud Diemen.
    2. Vaststellen van het definitief ontwerp groot onderhoud Oud Diemen.
    3. Instemmen met het aan bewoners presenteren van het reactieverslag bij het voorlopig ontwerp groot onderhoud Oud Diemen en het definitief ontwerp groot onderhoud Oud Diemen.
    4. Instemmen met het informeren van de gemeenteraad over het definitief ontwerp groot onderhoud Oud Diemen met een Informatie van het College.