Diemen viert Keti Koti

In juni is het Keti Koti maand in Diemen. Met drie mooie verschillende activiteiten staan we stil bij het slavernijverleden én kijken we naar wat vrijheid, gelijkheid en inclusie nu betekenen. 

De aftrap op dinsdagavond 3 juni 

Op dinsdagavond 3 juni starten we de herdenkingsmaand met een bijzonder lijn-gesprek over hoe we omgaan met verschillen. Wat betekenen diversiteit en inclusie écht, als je dieper kijkt? Wat vraagt het van ons om écht samen te leven? Uiteraard mogen de traditionele hapjes hier niet bij ontbreken. Na het gesprek sluit comedian Collin Edson de avond af met een standup comedy show. 

  • Tijd: 18.30 - 21.00 uur
  • Locatie: Theater de Omval

Er is een beperkt aantal plaatsen, dus meldt u op tijd aan.

Aanmelden kunt u doen via de volgende link

28 juni – Spelen, verhalen en leren bij Bolingo Kids (6-12 jaar)

Zaterdagmiddag 28 juni staat in het teken van Keti Koti met Bolingo Kids. Op interactieve wijze leren kinderen over het slavernijverleden, vrijheid en gelijkheid.
Dit jaar wordt er naast Suriname ook een duidelijke koppeling met het Caribisch deel van het Koninkrijk gemaakt.

  • Tijd: 14.00 - 16.00 uur
  • Locatie: Theater de Omval
     

Aanmelden voor Keti Koti Kids met Bolingo kan via de volgende link

30 juni – Herdenken met verhalen, poëzie en switi watra

De maand sluit af met een herdenking op maandag 30 juni. Tijdens deze herdenking staan we stil bij het slavernijverleden en de impact daarvan in het heden.
De herdenking bestaat uit diverse onderdelen: een plengoffer, treurliederen, verhalen, poëzie én een bijzonder ritueel met switi watra – geurend water.
Iedereen is welkom!

  • Tijd: 15.00 - 16.00 uur
  • Locatie: plein voor het gemeentehuis