b&w besluitenlijst 2 februari 2025
Datum | 04-02-2025 |
Tijd | 10:00 - 14:00 |
Locatie | B&W kamer |
Voorzitter |
de heer E. Boog |
Aanwezigen | M.A. van den Berg, E. Boog, M. Everhardt, J.D.W. Klaasse, J. Prins en G.T. Wildeman |
1. Vaststellen van de agenda
Besluit:
Het college stelt de agenda vast.
2. Besluitenlijst B&W
Besluit:
Het college stelt de besluitenlijst van 14 januari vast.
3. Regionale zaken en Actualiteiten
4. Zienswijzeprocedure Regionaal Risicoprofiel, Beleidsplan en Dekkingsplan brandweer 2025-2028 Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland
In de bestuursvergadering van 16 december 2024 zijn de concepten voorgelegd van het Regionaal Risicoprofiel 2025-2028, het Regionaal Beleidsplan 2025-2028 en het regionaal Dekkingsplan Brandweer 2025-2028 van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Deze stukken dienen aan de gemeenteraden van de deelnemende gemeenten te worden voorgelegd om hen in staat te stellen een zienswijze in te dienen alvorens deze stukken definitief kunnen worden vastgesteld. Geadviseerd wordt geen zienswijze in te dienen op de voorliggende stukken.
Besluit:
- Het college besluit afwijkend van het advies en stelt de raad voor een zienswijze in te dienen op de volgende stukken:
- Regionaal Risicoprofiel 2025-2028 Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland;
- Regionaal Beleidsplan 2025-2028 Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland;
- Regionaal Dekkingsplan brandweer 2025-2028 Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
5. Beheer openbare ruimte
Het rapport Openbare Ruimte in Beeld beschrijft op welke manier we onze openbare ruimte beheren. We hebben in beeld gebracht wat we beheren, hoe we dat doen, in hoeverre we de doelstellingen halen, hoeveel geld we daarvoor hebben en hoeveel geld we daarvoor zouden moeten hebben op basis van een landelijke benchmark. De conclusie is dat de geraamde kosten van het beheer flink hoger zijn dan het beschikbare budget. Dat betekent dat we iets moeten doen aan het budget en/of het kwaliteitsniveau om het beheer op langere termijn betaalbaar te houden. We brengen daarover in de komende periode een advies uit aan de gemeenteraad. Daarnaast heeft het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) gevolgen voor de manier waarop we ons onderhoud en onze vervangingen betalen. We werken in de komende periode uit wat dit voor ons betekent
Besluit:
Het college besluit conform advies:
- Kennisnemen van het rapport Openbare Ruimte in Beeld, waarbij we het beheer van de openbare buitenruimte tegen het licht hebben gehouden
- Kennisnemen van de aanpassing om investeringen voor vervangingen voortaan te activeren
- Kennisnemen van de aanpassing om jaarlijks terugkerend onderhoud voortaan te betalen vanuit de exploitatie
6. Gevolgen algemene uitkering Decembercirculaire 2024
De publicatie van de Decembercirculaire 2024 door de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelatie (BZK) op 12 december 2024, is aanleiding om de Algemene Uitkering voor Diemen te actualiseren. De Decembercirculaire heeft doorgaans een beperkte strekking. Het gaat primair om onderwerpen die vóór het einde van het jaar geregeld dienen te zijn, met het oog op de jaarafsluiting door het Rijk en de gemeenten.
De Decembercirculaire heeft voor 2024 een positief effect en voor 2025 en 2026 een groot negatief effect. Vanaf 2027 is er weer een positieve effect.
Na verwerking van de Decembercirculaire verbetert het verwachte saldo voor 2024. Het perspectief voor de jaren 2025 en 2026 verslechterd. Ten opzichte van de begroting 2025 blijft er een verbetering in alle jaren. Vanaf 2027 loopt het positieve effect op.
Via bijgevoegde informatiememo wordt de raad geïnformeerd.
Besluit:
Het college besluit conform advies:
- Kennis nemen van de ontwikkelingen van de algemene uitkering 2024 - 2028;
- De raad informeren over de effecten van de Decembercirculaire 2024 met bijgevoegde informatie van het college;
- De effecten van de algemene uitkering voor:
- 2024 verwerken in de Jaarrekening 2024;
- 2025 verwerken in de 1e kwartaalbrief 2025;
- 2026 en verder in de Kadernota 2026.
7. Aanbestedingsdocumenten Leerlingenvervoer 2025
De overeenkomst Leerlingenvervoer loopt af op 31 juli 2025. Op 3 december 2024 is het college akkoord gegaan met het starten van een aanbestedingsprocedure voor de inkoop van het Leerlingenvervoer. De aanbesteding wordt uitgevoerd in samenwerking met de gemeente Ouder-Amstel onder leiding van adviesbureau Forseti. De uitgangspunten van deze aanbesteding zijn vastgelegd in de bijgevoegde inschrijvingsleidraad en Programma van Eisen (PvE). Het PvE is gebaseerd op de uitgangspunten van de lopende contracten, geactualiseerd op basis van ervaringen en actuele (markt)ontwikkelingen. Het college heeft ingestemd met de definitieve inkoopdocumenten. Vanwege concurrentiegevoelige informatie zijn de inhoud van het collegevoorstel en de inkoopdocumenten geheim.
Besluit:
Het college besluit conform advies:
- Instemmen met het Programma van Eisen Leerlingenvervoer 2025;
- Instemmen met de inschrijvingsleidraad aanbesteding Leerlingenvervoer 2025;
- Instemmen met het publiceren van de aanbesteding op of rond 5 februari 2025;
- Geheimhouding leggen op het collegevoorstel tot 4 februari 2035 grond van art. 87 van de Gemeentewet en art. 5.1, lid 1, sub c van de Wet open overheid.
- Geheimhouding leggen op de inkoopdocumenten tot de publicatie op of rond 5 februari 2025 op grond van art. 87 van de Gemeentewet en art. 5.1, lid 1, sub c van de Wet open overheid.
8. Uitgangspunten en communicatie opvanglocatie asielzoekers Diemerhof 2
De gemeente Diemen wil meewerken aan een opvang voor vluchtelingen aan het Diemerhof in kantorengebied Bergwijkpark. Het COA heeft een locatie gevonden die mogelijk geschikt is voor de opvang van vluchtelingen. Het gaat om een leegstaand kantoorpand aan Diemerhof 2. Voor het daadwerkelijk realiseren van een vluchtelingenopvang zijn nog verschillende vervolgstappen nodig.
Het is goed nieuws dat we een locatie hebben gevonden. De gemeente Diemen wil haar verantwoordelijkheid nemen en een bijdrage leveren aan een goede opvang van vluchtelingen. Dat doen we niet alleen om uitvoering te geven aan de opdracht vanuit de Spreidingswet, maar ook omdat we mensen die huis en haard zijn ontvlucht een menswaardige en goedgeorganiseerde opvang willen bieden.
Het college stemt met dit voorstel ook in met de uitgangspunten, het communicatie- en participatieplan en een Informatie van het College. De uitgangspunten vormen het vertrekpunt voor de onderhandelingen met het COA om te komen tot een bestuursovereenkomst. Met zo’n bestuursovereenkomsten geeft een gemeente aan bereid te zullen zijn mee te werken aan de opvang van vreemdelingen in een opvanglocatie binnen de gemeente. Dit bij elkaar vormt een belangrijke stap richting de totstandkoming van asielopvang.
Besluit:
Het college besluit conform advies:
- Instemmen met het voorgestelde plan voor de opvanglocatie aan Diemerhof 2
- Instemmen met de uitgangspunten voor asielopvang;
- Instemmen met het communicatie- en participatieplan voor asielopvang;
- De raad informeren middels een Informatie van het College over de voortgang;
- Op grond van art. 87 van de Gemeentewet en art. 5.1, lid 2, sub b van de Wet open overheid, geheimhouding op te leggen op de uitgangspuntennotitie en het communicatie- en participatieplan tot de bestuursovereenkomst is ondertekend met het COA.